ערבות מדינה של מאות מיליוני דולרים לביטוח סיכוני אשראי

בהודעה שפרסמה לאחרונה החשבת הכללית יהלי רוטנברג, נחשף כי המדינה תעמיד ערבות של חצי מיליארד דולר לביטוח סיכוני אשראי. ערבות זו נועדה לתת מענה לפוטנציאל הפחתת החשיפה או הגדלת הפרמיות על ידי מבטחי משנה מחו"ל המכסים חברות ישראליות עקב סיכונים מוגברים. יישום תכנית זו צפוי להתבצע בימים הקרובים, עד לאישור ועדת הכספים של הכנסת.

המלחמה המתמשכת, שהחלה בחודש שעבר, הגבירה משמעותית את רמת הסיכון לעסקים ברחבי הכלכלה, במיוחד אלה שהושפעו ישירות מהסכסוך. סוגים אלה של פוליסות ביטוח מבוצעות בדרך כלל על ידי מבטחי משנה מחו"ל, שראו את הסיכונים הגוברים בישראל ובעקבות כך הפעילו לחץ על חברות הביטוח המקומיות להתאים את אסטרטגיות התמחור שלהן. התאמה זו עשויה להיות כרוכה בירידה בחשיפה לתעשיות ועסקים בסיכון או בהגדלת הפרמיות. חלק מחברות הביטוח כבר דיווחו על קבלת בקשות ממבטחי משנה כדי לוודא שניהול הסיכונים מותאם למצב הנוכחי.

המידע המוצג בעדכון / מבזק זה הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת ו/או האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.