נוהל גילוי מרצון אמור לפוג עד סוף השנה

הליך הגילוי מרצון, המעניק ליחידים חסינות מפני סנקציות פליליות בתמורה לדיווח על הכנסה לא מוצהרת, אמור להסתיים בסוף השנה הנוכחית. נוהל זה הוכנס לפני שנתיים כהזדמנות לאנשים שביצעו עבירות מס לתקן את מצבם ולמלא את התחייבויותיהם כלפי המדינה.

בשנים האחרונות עשתה רשות המיסים מאמצים משמעותיים להגברת גביית המס, לרבות חתימה על הסכמי חילופי מידע עם מדינות שונות. הסכמים אלו מספקים לרשות המיסים מידע על אזרחים ישראלים המחזיקים בחשבונות בבנקים זרים. כדי לעודד חייבים להתייצב ולדווח על הכנסתם הבלתי ידועה לפני שיעמדו בפני עונשים אפשריים, רשות המיסים הציעה חסינות פלילית למי שחושף מרצונם את חובות המס שלהם. משמעות הדבר היא שאנשים שמגיעים לא נדרשים לענות על שאלות, לעבור חקירה או לעמוד בפני הליכים פליליים.

חשוב לציין כי תיקון שנערך לאחרונה בחוק איסור הלבנת הון רואה כיום בעבירות מס רחבות היקף כעבירות מקור. כתוצאה מכך, בנוסף לעונשים המוטלים על פי חוקי המס, אנשים אשר מבצעים עבירות מסוג זה עלולים לעמוד בפני סנקציות על פי חוק הלבנת הון, שיכולות לכלול תקופות מאסר ממושכות.

ככל שהליך הגילוי מרצון מתקרב לתאריך התפוגה שלו, אנשים שיש להם הכנסה או חבויות מס לא ידועות מתבקשים לשקול לנצל הזדמנות זו כדי לתקן את מצב המס שלהם ולהימנע מהשלכות משפטיות אפשריות. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום המס כדי להבין את הדרכים השונות לביצוע הליך הגילוי מרצון ולהבטיח עמידה בחוק.

המידע המוצג בעדכון / מבזק זה הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת ו/או האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.